GTA VI

i

Autor: Wallpaper Abyss

GTA VI

GTA VI odmieni zachowanie policji! Szczegóły mogą zainteresować fanów serii

2023-11-07 7:29

Seria Grand Theft Auto, która traktuje o nielegalnych czynach naszych protagonistów, oczywiście musiała posiadać dobry system zachowań policjantów. Ten był nieustannie poprawiany przez Rockstar Games od czasów GTA III, aż po GTA V. Z podanych informacji przez SVG mamy doczekać się kolejnej rewolucji policji wraz z premierą najnowszej odsłony GTA VI.

Policja w Grand Theft Auto to nieodzowny element zabawy, nawet wtedy, kiedy sztuczna inteligencja rzadko jest w stanie stanąć nam na drodze. To rozpoczęło na poważnie zmieniać się już w czwartej części serii, kiedy to faktycznie sam Niko Bellic czasem musiał mierzyć się z żargonem SWAT. To zostało ulepszone w GTA V, w którym nasi protagoniści nie tylko za niektóre występy musieli uciekać przed masą policjantów oraz jednostek specjalnych, ale też ci potrafili się w inteligentny sposób rozstawiać, zachodzić i wysyłać tropiące nas helikoptery. Z nieoficjalnych informacji podanych przez redakcję SVG prawdopodobnie wraz z premierą GTA VI może czekać nas kolejna rewolucja.

Czytaj też: Rockstar Games ujawnia logo i nazwę nowej gry! Świetna informacja dla fanów GTA VI

GTA VI doczeka się rewolucji w zachowaniu policji?

Rockstar Games rzekomo ma na nowo wytyczyć ścieżki sztucznej inteligencji oraz otwartego świata w grach. Policja z GTA VI po otrzymaniu zgłoszenia nie miałaby pojawiać się w pobliżu gracza, ale faktycznie wyruszać z najbliższego komisariatu, co może wpłynąć na ich ilość. Dodatkowo więcej czasu na ucieczkę wcale nie dałoby nam fory, ponieważ funkcjonariusze potrafiliby rozpoznać nasz pojazd. To mogłoby nadać realizmu rozgrywce, bo przecież chowanie się w ciemnych uliczkach miasta Vice City przyprawiałoby o gęsią skórkę.

Rewolucja policji miałaby tyczyć się też ich taktyki oraz sposobu podchodzenia pod poszukiwanego. Wpierw jednostki miałyby rozpocząć od badania terenu i powolnego otaczania nas. Jeżeli już gracz miałby znaleźć się w martwym punkcie, dostałby możliwość poddania się przed wymianą ognia.

Czytaj też: Poznaliśmy marki i modele aut, które pojawią się w GTA VI! Potwierdza to znany insider

Trzeba przyznać, że taką rewolucję w GTA VI z pewnością niejeden gracz chciałby ujrzeć. Zachowanie policji to kluczowy element zabawy, który mógłby również wpłynąć na rozgrywkę online. Rozlokowanie większej ilości posterunków wreszcie mogłoby pozwolić nam w GTA Online na zabawę w policjantów i złodziei. Jeśli już nadarzyłaby się ku temu okazja, to czemu chociaż przez chwilę nie zostać policjantem w grze Rockstar Games?

W co się bawi z synem Radosław Majdan?

Nazywasz się fanem PlayStation? Rozwiąż nasz QUIZ i przekonaj się, czy jesteś godzien tego miana!

Pytanie 1 z 12
Który z tych kontrolerów PlayStation NIE jest fikcyjny?