GTA VI

i

Autor: Rockstar Games

GTA VI

GTA VI tanie nie będzie! Znamy cenę nowej gry? Rockstar wykorzysta AI

2023-12-28 8:03

Rockstar Games rozgrzało wyczekujących fanów na Grand Theft Auto VI, niemalże do czerwoności potwierdzając, kiedy ujrzą oni pierwszy zwiastun gry. W raporcie z 8 listopada dowiedzieliśmy się jednak jeszcze wielu innych, również ciekawych informacji na temat nowej produkcji amerykańskiego studia. Według Take-Two sztuczna inteligencja stale pomaga przy GTA VI kosztem pracowników, natomiast oszczędność w ludzkim zasobie nie wpłynie na jej cenę.

GTA 6 to jedna z najbardziej oczekiwanych gier wszechczasów, a dzięki uprzejmości Rockstar wiemy, że zwiastun jest tuż za rogiem. Amerykańskie studio nie tylko potwierdziło nam, kiedy możemy wyczekiwać zapowiedzi, ale też dało do myślenia w sprawie potencjalnej premiery Grand Theft Auto VI. Te sprawy jednak zeszły na dalszy tor po tym, jak fani dowiedzieli się o pracy sztucznej inteligencji nad ich nową grą. Według Take-Two AI stale pomaga przy produkcji GTA VI, tym samym niwelując crunch pracowników.

Czytaj też: GTA VI. Poznaliśmy rok wydania kolejnej gry Rockstar Games. Deweloperzy potwierdzają

Rockstar Games stawia na sztuczną inteligencję w GTA VI

Take-Two i Rockstar poszły śladem innych studiów, angażując sztuczną inteligencję do pracy nad GTA VI. Niektórzy gracze racjonalizują wykorzystanie AI w procesie tworzenia gier, twierdząc, że dzięki temu wszystko będzie tańsze. Dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick, twierdzi, że może, ale te oszczędności nie zostaną przeniesione na graczy.

Czytaj też: GTA 6 oficjalnie zapowiedziane! Znamy datę zwiastuna, bohaterów i miejsce akcji

Nasze obiekty rozrywkowe powstają głównie przy użyciu komputerów i przy ich pomocy. Cenimy narzędzia. Tworzymy te narzędzia wewnętrznie, a także licencjonujemy narzędzia. Nowe osiągnięcia w dziedzinie sztucznej inteligencji są naprawdę ekscytujące i wielokrotnie mówiłem publicznie, że wierzę, że pomogą one w zwiększeniu wydajności”. – wyjaśnił inwestorom Zelnick.

Czytaj też: GTA VI ze zwiastunem odkrytym przez fanów! Rockstar Games od razu zadziałał

Powtarzając popularne opinie zwolenników rozwoju generatywnej sztucznej inteligencji, Zelnick stwierdził, że technologia ta może zmniejszyć ilość pracy. - „Zmiany będą polegać na tym, że prawdopodobnie zostanie ograniczona lub wyeliminowana praca fizyczna; prace na wysokim szczeblu zyskają na znaczeniu” – stwierdził CEO Take-Two.

Czytaj też: GTA VI otrzyma ogromne zmiany w systemie broni na wzór Red Dead Redemption 2? Rockstar stawia na realizm

Nasza strategia zakłada bycie najbardziej kreatywną, najbardziej innowacyjną i najskuteczniejszą firmą w branży i myślę, że sztuczna inteligencja prawdopodobnie spełnia wszystkie trzy pola. Ale nie należy się spodziewać, że ceny spadną. Po prostu spodziewaj się, że wszystko się poprawi”. – informuje Zelnick

Czytaj też: GTA VI umożliwi graczom uprawianie sportu? Wskazówką znany stadion!

Pomimo jego nacisków, że „kreatywni ludzie” będą nadal potrzebni, krytycy sugerują, że szersze wdrażanie sztucznej inteligencji będzie kosztować ludzi miejsca pracy. Biorąc pod uwagę ogromną liczbę zwolnień w branży w tym roku.

Nie wiadomo do końca, jak ta generatywna sztuczna inteligencja wpłynęła na rozwój GTA 6 ani dokładnie, w jaki sposób została wykorzystana. Spodziewamy się, że po premierze zwiastuna w grudniu dotrze do nas więcej wieści.

Masz dla nas ciekawy nerd-temat? Zgłoś go na nerdsfera@grupazpr.pl!Odwiedź nas również na Facebooku NerdSfera - fantastyczna strona życia i Twitterze.

Najpierw wyremontowali przystanki, teraz je psują by posadzić zieleń. Absurd na ul. Grochowskiej

QUIZ dla fanów GTA! Jak dobrze pamiętasz tę kultową serię gier Rockstar Games?

Pytanie 1 z 11
W którym roku została wydana gra GTA V?