GTA 6

i

Autor: SomosXbox

GTA VI

GTA VI z nową datą premiery zwiastuna. Włoskie tłumaczenie rozwiązało zagadkę

2023-11-23 7:46

Długo wyczekiwany zwiastun Grand Theft Auto VI zbliża się do nas wielkimi krokami, a fani nadal szukają wskazówek, o jakim konkretnym dniu Rockstar Games miał na myśli. Według najnowszego odkrycia, jeden z fanów dostrzegł błąd we włoskim tłumaczeniu, który miał zdradzić dokładną datę!

Spis treści

  1. Data premiery zwiastuna GTA VI odkryta po włosku...
  2. GTA 6 zostanie ostatecznie ujawnione w grudniu.

8 listopada Rockstar Games zaszokowało świat gier, potwierdzając doniesienia, że pierwszy zwiastun kolejnego Grand Theft Auto pojawi się „na początku grudnia”, a fani z niecierpliwością czekają na dalsze aktualizacje. Chociaż Rockstar milczy, potajemnie zmieniając swoją stronę internetową, a aktorzy głosowi Michael i Franklin z GTA 5 zapowiadają powrót do serii, fani przeczesują wszelkie pozostawione wskazówki. Co ciekawe, być może coś znaleźli, czytając ogłoszenie w innych językach, ponieważ Rockstar mógł wtrącić jakieś sformułowanie na temat tego, kiedy faktycznie zadebiutuje zwiastun GTA VI.

Czytaj też: GTA V z ujawnionymi dodatkami DLC, które nigdy nie powstały. Mogło być ciekawie

Data premiery zwiastuna GTA VI odkryta po włosku...

W wątku na forum GTA użytkownicy zauważyli, że zapowiedź zwiastuna może być różnie tłumaczona i interpretowana w zależności od języka. MaxLogan, członek forum GTA, skomentował, że we włoskiej wersji wiadomości brakuje słowa „początek grudnia”.

„Zamiast tego istnieje specyficzne «primi giorni di Dicembre», które [przekłada się na] «pierwsze dni grudnia», które moim zdaniem znaczą coś innego” – napisał.

„We Włoszech, gdy mówimy „pierwsze dni grudnia”, wskazujemy na okres 3 grudnia lub maksymalnie 5 grudnia, więc imho zobaczymy zwiastun w weekend lub we wtorek”.

Czytaj też: GTA VI i GTA IV remaster z datą premiery w grudniu? Rockstar ma zaskoczyć fanów!

Ten drobny szczegół szybko dotarł do Reddita, gdzie rozgorzała debata na temat tego, czy był to błąd w tłumaczeniu, czy też większa wskazówka dotycząca tego, kiedy Rockstar w końcu odsunie kurtynę.

„Jakie są szanse, że zwiastun pojawi się na gali The Game Awards? Nie przychodzą mi do głowy żadne konsekwencje, gdyby tak się stało” – powiedział jeden z użytkowników, sugerując, że premiera może nastąpić 7 grudnia.

Czytaj też: GTA VI będzie wzorować się na The Last of Us 2? Rockstar mógłby wziąć przykład z Naughty Dog

GTA 6 zostanie ostatecznie ujawnione w grudniu.

„Powiedziałbym, że dzieje się tak dlatego, że nie ma bezpośredniego tłumaczenia” – wtrącił się inny. „Wiele języków ma ten sam problem z tłumaczeniem na język angielski i odwrotnie. Ale bardzo bym chciał, żeby trailer ukazał się 1 grudnia.

Oczywiście należy to wszystko traktować z przymrużeniem oka, ale jeśli tłumaczenie odgrywa jakieś znaczenie, zwiastun GTA 6 może pojawić się nawet wcześniej, niż niektórzy się spodziewali.

Czytaj też: GTA VI wprowadzi dziecko w rolę głównego bohatera? Rockstar z odważnym krokiem

Greg jakiego nie znacie. Szczerze przed FAME: Reborn

GTA QUIZ: Którą postacią z uniwersum gry Rockstar Games jesteś?

Pytanie 1 z 8
Które miasto nazwiesz swoim domem?