Harry Potter QUIZ. Czy wsparłbyś Grindelwalda? Ile jest w tobie z czarnoksiężnika?

i

Autor: Warner Bros./Ferrari Press/East News Zdjęcie poglądowe

Harry Potter

Harry Potter QUIZ. Czy wsparłbyś Grindelwalda? Ile jest w tobie z czarnoksiężnika?

2024-05-27 19:23

Nie tylko o białej i dobrej magii opowiadają książki autorstwa J.K.Rowling. Czy świat magii powinien zostać ujawniony, a czarodzieje powinni zapanować na mugolami? Czy stanąłbyś po stronie Grindelwalda? Dlaczego ten potężny czarnoksiężnik miał tylu zwolenników, skoro jego metody działania, tak niewiele różniły się od tych, które wiele lat później stosował Lord Voldemort?

„Zasad, przez które żyjemy jak szczury w kanałach! Które zmuszają nas do tłumienia własnej natury. Które każą nam kulić się ze strachu przed konspiracją. Pytam panią, pani prezydent… Pytam was wszystkich. Kogo chronią te zasady? Nas? Czy ich? Dość mam zginania karku”

— Gellert Grindelwald

Gellert Grindelwald uznawany jest za jednego z najpotężniejszych czarodziejów współczesnych czasów. Dawny przyjaciel Albusa Dumbledore'a, pragną zapanować nad mugolami i ujawnić świat czarów. Jego hasłem przewodnim było ' Dla większego dobra', które stworzył razem z młodym Albusem. Interesowały go również Insygnia Śmierci, a nawet był posiadaczem Czarnej Różdżki, póki nie została mu ona odebrana w pojedynku. W Europie miał wielu popleczników, a dla swoich wrogów stworzył Nurmengard - magiczne więzienie w Austrii. Pokonany spędził w nim resztę swoich dni.

LEGO Icons Średniowieczny rynek! Tak wygląda odświeżona wersja słynnego zestawu LEGO Castle

QUIZ dla czarodziejów. Czy stanąłbyś po stronie Gellerta Grindelwalda?

Nie da się ukryć, że idea 'Dla większego dobra' miała wielu zwolenników wśród czarodziejów. Czy byłbyś jednym z nich? Odpowiedz na kilka prostych pytań i przekonaj się, czy pociąga cię czarna magia!

Harry Potter - QUIZ dla czarodziejów. Czy stanąłbyś po stronie Gellerta Grindelwalda?

Pytanie 1 z 7
Do której szkoły magii wolałbyś uczęszczać?