Voldemort

i

Autor: TVN / Warner Bros / x-news

QUIZ

Harry Potter QUIZ: Lord Voldemort. Co wiesz o tym, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać?

2024-05-20 8:22

Harry Potter nie byłby Chłopcem, który przeżył, gdyby nie jego główny przeciwnik i wróg całego magicznego świata - Lord Voldemort. Czarnoksiężnik, którego nie dało się lubić, bo on sam nie potrafił kochać innych. Budził jednak strach i szacunek. Jego imienia nie wymawiał nikt, kto nie miałby w sobie dość odwagi, by przeciwko niemu stanąć. Jak dobrze go znasz? Sprawdź się!

Nie ma czegoś takiego, jak dobro i zło, jest tylko władza i potęga... I mnóstwo ludzi zbyt słabych, by osiągnąć władzę i potęgę...

- Harry Potter i Kamień Filozoficzny, J.K.Rowling

LEGO Icons Średniowieczny rynek! Tak wygląda odświeżona wersja słynnego zestawu LEGO Castle

Czarny Pan, Lord Voldemort, Ten Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać lub... Tom. Jak wiele wiesz o najstraszniejszym z czarnoksiężników? Nie da się ukryć, że żaden mugol nie chciałby spotkać go na swojej drodze - on nie przebaczał i nie zapominał. Jako jedyny z magów stał się niemal nieśmiertelny za sprawą horkruksów, które stworzył z fragmentów własnej duszy. Nie pokonał jednak małego chłopca, za którego matka oddała życie - Harry'ego. A gdy wrócił po 13 latach wygnania musiał zmierzyć się z nim kolejny raz i znów przegrał. Potęga okazała się mniej warta od magii miłości.

Sprawdź swoją wiedzę o Voldemorcie! Rozwiąż nasz quiz i przekonaj się, jak wiele z książek pamiętasz. Uwaga! Łatwo nie będzie, a 10 na 10 punktów zdobędą tylko prawdziwi fani.

Harry Potter QUIZ: Jak dobrze znasz Lorda Voldemorta?

Pytanie 1 z 10
Ile horkruksów stworzył Voldemort?