Harry Potter Quiz. Jakiego przedmiotu mógłbyś uczyć w Hogwarcie?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Harry Potter

Harry Potter QUIZ. Wirtualna Tiara Przydziału! Do jakiego domu w Hogwarcie byś trafił?

2024-06-19 22:28

Tiary Przydziału to pradawny, magiczny artefakt, który decyduje o tym, do jakiego domu zostaniemy przydzieleni. Gryffindor, Slytherin, Hufflepuff i Ravenclaw to cztery grupy uczniów w szkole magii i czarodziejstwa w Hogwarcie. Każdy czarodziej, który zdecyduje się na naukę w tej szkole magii, musi przejść swój pierwszy test. Teraz możecie wykonać go i wy!

„Są cztery domy: Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw i Slytherin. Każdy dom ma swoją zaszczytną historię i z każdego wyszli na świat słynni czarodzieje i znakomite czarodziejki. Tu, w Hogwarcie, wasze osiągnięcia będą chlubą waszego domu, zyskując mu punkty, a wasze przewinienia będą hańbą waszego domu, który przez was utraci część punktów. Dom, który osiągnie najwyższą liczbę punktów przy końcu roku, zdobędzie Puchar Domów, co jest wielkim zaszczytem. Mam nadzieję, że każde z was będzie wierne swojemu domowi, bez względu na to, do którego zostanie przydzielone. Ceremonia przydziału odbędzie się za kilka minut w obecności całej szkoły.”

- Minerwa McGonagal, J.K.Rowling. Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Założycielami Hogwartu byli:

  • Godryk Gryffindor
  • Salazar Slytherin
  • Rowena Ravenclaw
  • Helga Hufflepuff

To właśnie od ich nazwisk wywodzą się cztery domy, do których przydzielani byli uczniowie. Każdy był inny. W Hufflepuff ceniono sprawiedliwość, wierność, uprzejmość i pracowitość. W Gryffindorze przodowały odwaga, męstwo, szczerość i szlachetność. Slytherin to dom dla tych, których cechy to ambicja, spryt i przebiegłość. W Ravenclaw doceniana była inteligencja, bystrość, mądrość, kreatywność i oryginalność. Do którego domu byś trafił? Wykonaj nasz test i sam się przekonaj!

Karl skazany na 25 lat więzienia. Sędzia ogłosiła wyrok

Harry Potter: nietypowy QUIZ Tiary Przydziału. Do jakiego domu byś trafił?

Harry Potter: nietypowy QUIZ Tiary Przydziału. Do jakiego domu byś trafił w Hogwarcie?

Pytanie 1 z 10
Najlepsze miejsce do nauki to:

Tak dziś wyglądają gwiazdy uwielbianej serii filmów o magii. Jak zmienili się: Ron, Hermiona, Draco Malfoy, Neville i inni? Czy Szkoła Magii i Czarodziejstwa istnieje? W Akademii Aurorów w Polsce uczą się najlepsi! Zobaczcie zdjęcia z larpa:

Listen on Spreaker.