Honoris przechodzi do historii! Projekt Neo i TaZa zostaje zamknięty

Po niespełna trzech latach funkcjonowania organizacji jego główni założyciele, czyli Filip "Neo" Kubski oraz Wiktor "TaZ" Wojtas, legendy Polskiej sceny Counter Strike'a postanawiają na zawsze zakończyć projekt Honoris.

Honoris
Autor: Honoris FB/ Archiwum prywatne 3:39 PM https://www.facebook.com/honorisgg/photos/pb.100063725791463.-2207520000./260498795530607/?type=3&locale=pl_PL

Honoris ­– rozdział zamknięty

Ciężko zaprzeczyć, że Neo i TaZ to prawdziwe legendy polskiego e-sportu, które rozpowszechniły w naszym kraju znajomość na temat rywalizacji w grach oraz przysporzyli kibicom niejeden powód do radości. Jeszcze jednym rozdziałem w ich życiu miał być projekt Honoris, a ich głównym celem było stworzenia organizacji walczącej na najważniejszych turniejach oraz zbudowaniu zespołu działającego na zasadach fair play zarówno publicznie, jak i wewnętrznie. Honoris zdążyło nie raz pokazać, że posiadali dobrze zorganizowany team, a świadectwem tego było parę sukcesów, między innymi: pierwsze oraz drugie miejsce podczas rywalizacji w ESL Mistrzostwach Polski, oraz ostatnie świetne wyniki w eliminacjach do Intel Extreme Masters Rio 2023 i ESL Challenger Melbourne 2023. Jednak jak mówią Neo i Taz "Nie osiągnęliśmy zakładanego celu", czyli utrzymywania się w top 30 rankingu HLTV oraz rywalizacji na największych międzynarodowych turniejach.

Ciężka sytuacja finansowa głównym powodem zamknięcia organizacji?

Pomimo tego, że Honoris było organizacją, w której zawodnicy mogli czuć się bezpiecznie pod względem wynagrodzenia, to kompromisy, a szczególnie ich natężenie były dużym czynnikiem do zaprzestania dalszej działalności.

- W obliczu braku wystarczających środków finansowych na kolejne lata – wspólnie zdecydowaliśmy o zakończeniu działalności Honoris w dotychczasowej formule. Tak jak trzy lata temu połączyła nas chęć do wspólnego działania i zbudowania czegoś od zera, tak teraz chcemy zakończyć naszą współpracę w ramach Honoris - dodaje Wiktor "TaZ" Wojtas.

Co dalej z zawodnikami?

Z oświadczenia możemy przeczytać, że kontrakty zawodników oraz trenerów wygasną z końcem marca, aby każdy z nich mógł obrać własną drogę. Na ten moment nie wiemy, czy zawodnicy będą chcieli wspólnie kontynuować przygodę w obecnym składzie.

Pełne oświadczenie znajdziecie pod tym linkiem:

Zwężą Marszałkowską żeby posadzić drzewa. Tramwajarze i drogowcy łączą siły
ARCYTRUDNY quiz o... Muminkach! Sprawdź swoją wiedzę z dzieciństwa!
Pytanie 1 z 10
Buka w języku szwedzkim to: