Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

LEGO

Instrukcje LEGO z aplikacji na komórkę? Sprawdźcie, co możecie zrobić z klocków, które macie w domu!

2023-12-31 19:00

Jeśli w waszych szafach i szufladach zalegają klocki LEGO i nie macie pomysłu co możecie z nich zrobić, to prawdopodobnie spodoba wam się aplikacja na komórkę, która przeskanuje wasze klocki i podpowie wam, co możecie z nich zbudować! Sprawdźcie tę ciekawą aplikację z instrukcjami dla fanów LEGO.

Nazwa LEGO to skrót utworzony od duńskiego zwrotu „leg godt”, czyli „baw się dobrze”. Znany na całym świecie sposób łączenia duńskich klocków został opatentowany w styczniu 1958 roku. Od tamtego momentu wszystkie klocki tej firmy do siebie pasują, bez względu na to ile mają lat. Moda na LEGO nie przemija i jeśli macie w swoim domu te klocki, to możecie ułożyć z nich wszystko, co tylko przyjdzie wam do głowy. Jeśli brakuje wam pomysłów albo inspiracji, to warto skorzystać z aplikacji, która wygeneruje wam instrukcje na podstawie zdjęcia waszej kolekcji klocków. Sprawdźcie, jak działa aplikacja Brickit.

Instrukcje LEGO z aplikacji na komórkę

Brickit, przydatna aplikacja z instrukcjami LEGO Czasami patrząc na stertę klocków na podłodze trudno jest sobie wyobrazić co można z nich stworzyć. Osoby, które szukają inspiracji lub instrukcji LEGO, powinny wypróbować aplikację na komórkę o nazwie Brickit. Aplikacja ta skanuje z pomocą aparatu w telefonie klocki, rozpoznaje je, a następnie generuje instrukcje figurek i modeli, które możemy stworzyć z posiadanych klocków. Po zainstalowaniu aplikacji i przejściu krótkiego samouczka można rozsypać klocki na podłodze i przeskanować je aparatem naszego telefonu w odległości ok. 50-70 cm. Po analizie klocków aplikacja wskazuje możliwe opcje do zbudowania z posiadanych klocków, jak np. zwierzęta, pojazdy czy rośliny. Do wybranego modelu aplikacja dostarcza także instrukcję. Dzięki aplikacji można również szybciej znaleźć w stercie klocków konkretny klocek do budowli. Wadą aplikacji jest nierozpoznawanie klocków LEGO Duplo i LEGO Technic, Aplikacja sprawdzi się tylko na klasycznych klockach. Nie rozpoznaje ona również kolorów, co oznacza, że nasze budowle mogą wyglądać inaczej, niż na instrukcji w aplikacji. Tak czy inaczej, jest to ciekawa aplikacja na komórkę, która niewątpliwie spodoba się młodym twórcom LEGO, którzy akurat nie wiedzą, co można zbudować z klocków leżących na podłodze.

Szybki test. Dorastałeś w czasach PRL-u? To z pewnością pamiętasz te zabawki!

Pytanie 1 z 10
Ta zabawka chyba nigdy się nie przewracała! Wystarczyło ją poruszyć, a ona bujała się na boki i wraca do pozycji wyjściowej. Co to takiego?