LEC 2024

i

Autor: Photo by Michal Konkol/Riot Games

League of Legends

League of Legends z ogromnymi zmianami w e-sporcie. Riot zmiażdży nawet 30 drużyn

2024-06-12 8:26

E-sport w League of Legends doczeka się ogromnych zmian mających na celu utrzymania go przy życiu oraz rozkwicie poprzez znalezienie bardziej zrównoważonego modelu, bliższego Valorantowi. Nie obejdzie się to jednak bez smutnych wiadomości dla wielu drużyn.

Od sposobu, w jaki drużyny dobierane są na międzynarodowe wydarzenia, przez rozgrywkę, po strukturę otaczającą e-sport League of Legends. Riot zapowiada, że zmienia się niemalże wszystko to, co wcześniej znaliśmy. Chociaż te posunięcia nie naruszą integralności najlepszych rozgrywek na świecie typu LEC, inne ligi, takie jak LCS będą miały ogromny kłopot.

Czytaj też: LEC 2024. Wzloty i upadki Polaków podczas otwarcia letniego splitu League of Legends

Riot wycina zespoły z Tieru 2

Jak zapowiada Riot, czas na wprowadzenie lig wielo-regionalnych. Amerykańska Liga będzie składać się z konferencji Północnej i Południowej. Konferencja Północna będzie składać się z sześciu obecnych drużyn LCS, z dwoma zespołami w trudnej sytuacji. Tymczasem CBLOL będzie liczyć teraz 10 drużyn, co oznacza, że ​​cztery drużyny zostaną wydalone z rozgrywek.

Następnie każda konferencja otrzyma jeden zespół z LLA w oparciu o rozmieszczenie regionalne. Do tej pory rozgrywki LLA składały się z sześciu drużyn, co oznacza, że cztery z tych drużyn zostaną bez swojego miejsca.

Każda konferencja otrzyma również jedno miejsce na spadek, co oznacza, że ​​każda z usuniętych drużyn może realistycznie zakwalifikować się do swojej konferencji w ramach rozgrywek poziomu 2. Dodatkowe miejsce w konferencji będzie obowiązywać tylko przez jeden sezon, po czym zespół będzie zmuszony odzyskać swoje miejsce lub je utracić.

Następna w kolejności jest liga APAC, która zostanie połączona z 2. poziomem rozgrywkowym w Azji, a także drużynami z Australii. Połączenie LCO (Australia), VCS (Wietnam), PCS (Azja i Pacyfik) i LJL (Japonia) sprawi, że w nowej lidze będzie w sumie tylko osiem drużyn. Liga APAC będzie miała własną metodę selekcji drużyn, a także metody spadku/promocji. W tym przypadku również kilka drużyn  pozostanie bez swoich miejsc.

Jeśli żadnej z tych drużyn, które zostaną usunięte z obecnych struktur ligi e-sportowej, nie uda się, łącznie 30 organizacji zostanie przesiedlonych i znajdzie się w znacznie gorszym miejscu.

Zmiany w rozgrywkach międzynarodowych

Odbędą się także nowe, obecnie nienazwane, międzynarodowe wydarzenie, które rozpocznie rok z udziałem pięciu drużyn, po jednej z każdej z nowych lig regionalnych (Ameryka, LEC, LCK, LPL, APAC).

MSI będzie teraz liczyło tylko 10 zespołów, po dwa z każdego z pięciu regionów. Mistrzostwa zostaną ograniczone do 17 drużyn: Mistrzowie MSI otrzymają jedno miejsce, region z najlepszymi wynikami otrzyma dodatkowe miejsce, a każdy z pięciu regionów otrzyma po trzy miejsca.

5 najtrudniejszych gier wszech czasów na PS5, XBOX i PC! Doprowadzą was do szewskiej pasji

League of Legends: którą postacią jesteś? Sprawdź się w QUIZIE!

Pytanie 1 z 8
Który z duchów/demonów jest Twoim ulubionym?