Team Heretics

i

Autor: Photo by Michal Konkol/Riot Games

LEC 2024

LEC 2024. Wzloty i upadki Polaków podczas otwarcia letniego splitu League of Legends

2024-06-10 8:32

LEC Summer Split 2024 rozpoczął się nam na dobre. W inauguracyjnych meczach, prócz najlepszych z najlepszych, mogliśmy obserwować łącznie, aż czterech naszych reprezentantów. Niestety, obyło się bez większych niespodzianek.

Faza grupowa LEC Summer Split 2024 ruszyła wraz z 08.06.2024 r. i potrwa aż do 30.06.2024, aby następnie osiem drużyn przeszło do rywalizacji w play-off'ach. Chociaż dopełnienie pierwszego tygodnia zmagań czeka nas dopiero 10 czerwca, już wiemy, jak spisali się Polacy podczas otwarcia letniego splitu.

Czytaj też: LEC 2024 Summer Split. Kiedy grają Polacy? Drużyny, harmonogram, format i pula nagród

LEC 2024 Summer. Niełatwy start Polaków

Podczas letnich rozgrywek LEC, najlepszej europejskiej ligi w grze Riot Games, League of Legends, będziemy mogli obserwować czterech Polaków. Mowa tutaj o Bartłomieju "Fresskowym" Przewoźniku z MAD Lions KOI oraz świętej trójcy z Team Heretics, czyli Marcinie "Jankosie" Jankowskim, Arturze "Zwyroo" Trojanie i Adrianie "Trymbi" Trybusem.

Pierwszym wziętym pod lupę będzie Fresskowy. MAD Lions KOi, chociaż pierwszy mecz musieli rozegrać przeciwko rozpędzonemu G2 Esports, który skończył się oczywistą porażką, swoich szans mogło szukać w spotkaniu numer dwa, przeciwko Karmine Corp. Tak się jednak nie wydarzyło, a fatalna forma całego zespołu przełożyła się na bilans 0-2. Odkupienia Lwy będą poszukiwać w poniedziałkowym meczu przeciwko Team Heretics.

Jeśli już o nich mowa. Nieco lepiej wyglądali chłopaki z Team'u Heretics. Ci, chociaż pierwszy mecz gładko wygrali przeciwko GIANTX, drugi był już dla nich istnym rollercoaster'em. Team BDS pod koniec meczu nie pozostawił złudzeń i przypieczętował fenomenalny start bilansem 2-0. Jankos i spółka już 10 czerwca o 20:00 będą próbowali wyprowadzić na plus obecny bilans 1-1 w meczu przeciwko MAD Lions KOi.

5 najtrudniejszych gier wszech czasów na PS5, XBOX i PC! Doprowadzą was do szewskiej pasji

Jak dobrze znasz Marcina "Jankosa" Jankowskiego? Sprawdź swoją wiedzę o najlepszym polskim junglerze z naszym QUIZEM!

Pytanie 1 z 10
Jankos w drużynie H2k zaliczył swój pierwszy, duży sukces wygrywając: