LEGO

LEGO Architecture — 10 kultowych zabytków w klockowej wersji. Te zestawy musisz mieć

2024-07-09 7:26

Kiedy projektanci LEGO opierają swoje zestawy na prawdziwych punktach orientacyjnych, rezultaty mogą być niesamowite. Niezależnie od tego, czy jest to sylwetka współczesnej panoramy, czy wyidealizowany obraz starożytnego cudu, najlepsze zestawy LEGO Architecture ilustrują inspiracje prawdziwymi okazami oraz oddają charakter kunsztu architektów.

Spis treści

  1. LEGO London Skyline
  2. LEGO New York City
  3. LEGO Biały Dom
  4. LEGO Paryż
  5. LEGO Statua Wolności
  6. LEGO Taj Mahal
  7. LEGO Wielka Piramida w Gizie
  8. LEGO Zamek Himeji
  9. LEGO Koloseum w Rzymie
  10. LEGO Santiago Bernabeu

LEGO London Skyline

Panoramę Londynu LEGO stanowi studium kontrastu. Z jednej strony ma Galerię Narodową, Kolumnę Nelsona, Big Bena i Tower Bridge – wszystkie przesiąknięte historią i tradycją, a następnie, w tle, widzimy London Eye, ogromny diabelski młyn, który dodaje temu zestawowi odrobinę fantazji.

Czytaj też: Zestawy LEGO dla fanów kosmosu w 2024 r. Promy, rakiety, pojazdy i wiele więcej!

LEGO London Skyline

i

Autor: LEGO

LEGO New York City

Panorama Miasta, które nie śpi, jest tak samo charakterystyczna jak zawsze. Zestaw przedstawiający Nowy Jork przedstawia mieszankę starego i nowego: Statuę Wolności, Flatiron, Chrysler Building, Empire State Building i One World Trade Center.

LEGO New York City

i

Autor: LEGO

LEGO Biały Dom

Dom Ludowy jest prawie tak stary jak naród, który go zbudował. Każdy prezydent USA, począwszy od Johna Adamsa, mieszkał i pracował przy 1600 Pennsylvania Avenue. Zestaw ten przedstawia cały kompleks, w tym skrzydło wschodnie, skrzydło zachodnie, a także Ogród Różany, w którym Prezydent przyjmuje ważnych gości i odpowiada na pytania prasy.

LEGO Biały Dom

i

Autor: LEGO

LEGO Paryż

Czy w powietrzu wisi romans? Zestaw LEGO Paris w proporcjonalnej skali przedstawia sześć punktów orientacyjnych Miasta Świateł: Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Wieża Montparnasse, Grand Palais, Wieża Eiffla i Luwr. Podobnie jak wszystkie inne zestawy panoramiczne, Paryż zawiera broszurę informacyjną z krótką historią budowli.

LEGO Paryż

i

Autor: LEGO

LEGO Statua Wolności

Prezent dla Ameryki od Francji, Lady Liberty wita imigrantów na wybrzeżach Nowego Jorku. Jest amerykańską ikoną, a w tym zestawie znajdują się wszystkie jej najważniejsze detale — nawet kajdany i łańcuch u jej stóp, symbolizujące nową wolność.

LEGO Statua Wolności

i

Autor: LEGO

LEGO Taj Mahal

Ponadgabarytowa deklaracja miłości i szczyt architektury muzułmańskiej, Taj Mahal, został zamówiony przez cesarza Mogołów Shah Jahana ku pamięci jego żony Mumtaz Mahal. Ten zestaw LEGO jest równie ogromny, co szczegółowy i zawiera kryptę oraz grobowce cesarza i cesarzowej.

LEGO Taj Mahal

i

Autor: LEGO

LEGO Wielka Piramida w Gizie

W przeciwieństwie do wielu innych konstrukcji z tej listy, które pokazują te punkty orientacyjne w obecnym kształcie, Wielka Piramida w Gizie LEGO zabiera nas z powrotem do 26 wieku p.n.e., kiedy piramidy nadal były pokryte białym wapieniem. W zestawie znajdują się również dwie mniejsze piramidy, sfinks i kopia Nilu. Możesz otworzyć piramidę, aby odsłonić znajdujące się w niej korytarze i komnaty królewskie.

LEGO Wielka Piramida w Gizie

i

Autor: LEGO

LEGO Zamek Himeji

Ten zestaw oddaje architekturę zamku Himeji, 700-letniego fortu i jednego z najpopularniejszych zabytków w Japonii. Możesz otworzyć dach, aby odsłonić wnętrza, a elementami dekoracyjnymi są różowe wiśnie.

LEGO Zamek Himeji

i

Autor: LEGO

LEGO Koloseum w Rzymie

Koloseum LEGO to pieczołowita rekonstrukcja ruin starożytnego rzymskiego stadionu, na którym niegdyś walczyli gladiatorzy. Zbudowaliśmy ten zestaw zaraz po jego premierze i doszliśmy do wniosku, że efekt końcowy jest wart włożonej w niego pracy.

LEGO Koloseum w Rzymie

i

Autor: LEGO

LEGO Santiago Bernabeu

LEGO tym modelem naprawdę trafiło w dziesiątkę. Mnóstwo szczegółów, otwierane przekroje, a nawet miniboisko sprawiają, że ten model to pozycja obowiązkowa dla każdego fana Realu Madryt.

LEGO Santiago Bernabeu

i

Autor: LEGO
Express Biedrzyckiej - dr Mirosław Oczkoś

LEGO QUIZ: Sprawdź, ile wiesz o klockowym imperium

Pytanie 1 z 11
W którym roku firma przyjęła oficjalnie nazwę LEGO?