LEGO

LEGO Ideas. Wsiąść do Pociągu z klocków? Kultowa gra w nowej wersji byłaby hitem! [ZDJĘCIA]

2024-04-07 8:00

Ten projekt LEGO Ideas podbił serca fanów planszówek na całym świecie. Graliście już w kultowe Wsiąść do Pociągu? Jeśli tak, to z pewnością spodoba wam się jego model ułożony z klocków! To nie tylko podwójna przyjemność, zestaw jest niezwykle praktyczny. A jeśli nie graliście - koniecznie musicie nadrobić!

LEGO Ideas to stworzone przez fanów klocków zupełnie nowe zestawy, które mogą zostać wprowadzone do oficjalnej sprzedaży. Potrzebują jednak odpowiedniej liczby głosów fanów. Projekt GingerMeistera to zupełnie nowa odsłona kultowej już planszówki. Wsiąść do Pociągu (Ticket to Ride) podbiło serca graczy na całym świecie. Zabawa opiera się na budowaniu odpowiednich połączeń kolejowych na planszy i wciąga na długie godziny! Można w nią grać całą rodziną, a na dodatek jest odpowiednia do zabawiania gości z zagranicy!

Zobacz też: LEGO Star Wars 2024 Grogu! Niesamowity zestaw dla fanów Mandaloriana. Sprawdź sam

Gra w wersji LEGO jest nie tylko pięknie wykonana. Ma również wiele usprawnień, które powinny przypaść miłośnikom oryginału do gustu. Samodzielnie moglibyśmy przebudowywać nieco mapę, a ponadto, jeśli rozgrywka się przedłuży, to wersję planszówki z LEGO można łatwo zdjąć ze stołu i odłożyć na jakiś czas. Od razu widać, że twórca zestawu sam musi być wielkim fanem kultowych ,,pociągów"!

LEGO Icons Średniowieczny rynek! Tak wygląda odświeżona wersja słynnego zestawu LEGO Castle

LEGO Ideas. Ticket to Ride - czy trafi do sprzedaży?

Ticket to Ride w wersji LEGO ma już ponad 2 tysiące wspierających. Ponadto pozostało jeszcze 537 dni, by zdobyć wymagane 10 tysięcy - to może się zatem udać! Projekt otrzymał również wyróżnienie „staff pick” od zespołu LEGO Ideas. A co jeśli projekt zdobędzie wymaganą liczbę głosów? Wtedy, po przejściu do kolejnego etapu, musi zmierzyć się z innymi, równie wysoko ocenionymi zestawami. Oczywiście na współpracę z LEGO w tym wypadku musieliby wyrazić również chęć twórcy oryginalnej gry, co może okazać się albo zaletą, albo faktycznym problemem.

Quiz: Znane i lubiane gry planszowe. Rozpoznasz po zdjęciu co to za gra?

Pytanie 1 z 9
Co to za gra?
Monopoly