Osioł ze Shreka

i

Autor: huffpost https://www.huffpost.com/entry/this-twisted-theory-will-change-how-you-look-at-donkey-in-shrek_n_586d0928e4b0eb58648b5142

Bajki

Osioł z bajki Shrek był człowiekiem! Szalona teoria fanów

2024-07-10 21:14

DreamWorks Animation zostawił jedną nierozwiązaną do dzisiaj sprawę, która nurtuje wielu fanów animacji. Zastanawialiście się kiedyś, jaką przeszłość ma gadatliwy Osioł ze Shreka? Przedstawione teorie uświadczą was w przekonaniu, że był on człowiekiem. Uważajcie, ponieważ ten artykuł mocno zmieni wasze spojrzenie na cały film.

Kultowa animacja Shrek słynęła z dobrego humoru oraz nawiązań do ogromu innych bajek. Ten artykuł skupi się na jednym bohaterze, który nie został rozszyfrowany, a producenci nie mieli zamiaru wyjaśniać jego historii. Mowa tutaj oczywiście o gadającym Ośle ze słynnej sceny "daleko jeszcze?". Jak dobrze wiemy, każda z postaci w Shreku pochodziła z innych bajek, jednak nikt nie kojarzył żadnej z Osłem. Właśnie wtedy w głowach fanów momentalnie narodziło się pytanie "czy była jakaś bajka z osłem?". Faktycznie tutaj mogło dojść do zgrzytu, ponieważ odpowiedź nie jest taka prosta. Znaleźli się jednak najbardziej zagorzali fani, którzy przeanalizowali postać Osła oraz najprawdopodobniej odpowiedzieli na nurtujące pytanie.

Osioł był dzieckiem w baśni Braci Grimm?

Po przeanalizowaniu cech szczególnych Osła można było zauważyć, że potrafił on oprócz mówienia, śpiewać oraz, jako jedyny z bohaterów znał drogę do królestwa. Właśnie wtedy fani zaczęli łączyć Osła z bohaterem jednej z baśni Braci Grimm. W jednej z nich król i królowa nie mogli mieć dzieci, jednak udało im się to po bardzo długim czasie. Ich dziecko, ku zdziwieniu rodziców, urodziło się osłem. Postanowili go wychować, a on sam miał przemienić się w człowieka, kiedy na swojej drodze pozna prawdziwą miłość. To się ostatecznie stało, jednak Smoczyca kochała go w takiej formie, jakiej był, dlatego Osioł nigdy nie przemienił się w prawdziwego człowieka.

Osioł jednym z bohaterów Pinokia?

Druga teoria mówi nam, że Osioł był jednym z chłopców z Wyspy Przyjemności, który został zamieniony w zwierzę. Mowa tutaj oczywiście o bajce Pinokio. Osioł wiele razy wspomina w filmie, że w przeszłości był człowiekiem. Miewał też problem z opanowaniem swoich ruchów, zupełnie, jak Pinokio w bajce. Oprócz tego najważniejszą jego cechą jest umiejętność mówienia.

Barwy szczęścia. Dominika, Sebastian, Renata i Kodur dołączyli do nowej czołówki

QUIZ. Sprawdź, jak dobrze znasz bajki Disneya. Dla urodzonych w latach 80. to formalność

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę coś prostego. Jak mieli na imię przyjaciele Simby?