Spis treści
Ash jest Pokemonem?
Kiedy w telewizji wyemitowano pierwszy sezon Pokemona, serial miał przebiegać według czasu rzeczywistego. Oznacza to, że co tydzień emitowany był nowy odcinek, a w serialu i w prawdziwym życiu mijał tydzień. 1 kwietnia 1997 roku Ash Ketchum rozpoczął swoją przygodę jako dziesięcioletni chłopiec i mogliśmy obserwować jej rozwój. Jednak przez te wszystkie lata starzeliśmy się, a Ash Ketchum po prostu nie. Chociaż wielu nie rozumie nieśmiertelności Asha, jeśli spojrzymy wstecz na lata, zobaczymy, że oznaki tego, że Ash jest naprawdę pokemonem, zawsze tam były. Po prostu wtedy tego nie widzieliśmy.
Czytaj też: Disney. Te bajki zrujnowały nasze dzieciństwo! Teraz je uwielbiamy
Polecany artykuł:
Kiedy nowy trener rozpoczyna swoją podróż, otrzymuje od swojego profesora oswojonego pokemona, Pikachu, który miał inną i znacznie bardziej agresywną reakcję na Asha niż typowy pierwszy pokemon. Reakcja Pikachu na Asha jest bardziej podobna do reakcji jednego pokemona na drugiego, a nie na trenera pokemonów. Chociaż z biegiem czasu Pikachu zaprzyjaźnia się z Ashem i stają się wielkimi przyjaciółmi, ich wieź pozostaje podobna do tej między dwoma pokemonami. Pikachu nigdy nie pozwala Ashowi złapać go w pokeball i nigdy nie osiągają statusu typowej relacji mistrz/pokemon.
W świecie pokemonów pokemon nie „umiera”, mdleje. Pokemon może również poradzić sobie z intensywnymi atakami i otrzymać jedynie minimalne obrażenia. Ludzie są znacznie mniej odporni i w rzeczywistości zostaliby poważnie ranni lub zabici, gdyby wytrzymali atak pokemonów. Ash jednak przeżywa wielokrotne wstrząsy Pikachu, atak stada włóczników, nie wspominając o podmuchu Mew i Mewtwo, najpotężniejszego pokemona znanego wówczas we wszechświecie pokemonów. Gdyby Ash był człowiekiem, nie ma mowy, żeby wyszedł z tych ataków bez szwanku. To nienaturalne przetrwanie ataków jest zrozumiałe, gdy przypomnimy sobie, że przyczyną minimalnych obrażeń Asha i niezmiennego stanu zdrowia jest to, że Ash Ketchum jest w rzeczywistości pokemonem.
Ash i jego świat Pokemon to wytwór wyobraźni
Druga teoria spiskowa mówi o wypadku motocyklowym, który spowodował, że Ash zapadł w śpiączkę. Kilka dni później odnaleziono go i pospieszono do szpitala, gdzie podano mu silne leki. To dlatego Zespół R stał się mniej groźny. Lek zadziałał i ustabilizował jego sny w śpiączce, tak że zamiast być przerażające, stały się idylliczne... Pozwoliły mu spełnić swoje fantazje Mistrza Pokémon.
Czytaj też: Anime: 5 seriali, które wywołały u nas traumę w dzieciństwie. Dzisiaj są świetne!
Po początkowych odcinkach serial jest wynikiem spełniania przez podświadomość Asha jego pragnień i próby ucieczki od rzeczywistości. Gdyby Ash zdał sobie sprawę, że jest w śpiączce, obudziłby się i doznał uszkodzenia mózgu, więc musiałby jedna po drugiej pokonać wszystkie swoje mentalne bariery. Jeśli mu się to uda, będzie mógł uporać się z tym, kim jest i uciec ze śpiączki. Kolejnym dowodem jest świadomość, że chociaż podróże zabierają go na duże odległości, zwykle nigdy nie podróżuje rowerem, ponieważ rozwinęła się przed nimi fobia.
Śpiączka i fantazje wyjaśniają, dlaczego nigdy nie zmienia się zbytnio fizycznie. Wyjaśnia ogólnoświatowy socjalizm, ponieważ wymyślił bezpieczny system rządów, który działałby sprawnie i utrzymywał świat przy życiu, pozwalając jego przygodom toczyć się tak, jak działają. Wyjaśnia także, jak dziecko może samotnie wyruszyć w świat pełen niebezpiecznych i nieokiełznanych zwierząt. Ponadto, dlaczego w każdym mieście jest ten sam policjant, a w każdym Centrum Pokémon ta sama pielęgniarka.