Heroic

Counter Strike Global Offensive

S1mple nie uciągnął NAVI, a Cloud9 odhacza kolejny turniej bez trofeum. Za parę godzin finał IEM RIO 2023

2023-04-23 8:32

Poznaliśmy finalistów Intel Extreme Masters Rio 2023 oraz ostatnie drużyny zmierzające do domu z niczym. Zespół najlepszego zawodnika Oleksandra "s1mple" Kostyljeva zostaje rozbity przez Heroic. Do grona przegranych zostało zepchnięte Cloud9, po 3-mapowej batalii przeciwko Team Vitality.

Cloud9 bez Majora i Intel Extreme Masters

Abay "HObbit" Khassenov wraz z kolegami musieli przegryźć gorzki smak przegranej podczas RMR-A i to między innymi ich nie obejrzymy podczas ostatnich mistrzostw świata CS:GO w Paryżu. Rekompensatą miało być zwycięstwo podczas IEM RIO 2023, ale i tutaj nie wszystko poszło zgodnie z planem.

Mecz Vitality vs Cloud9 otworzył nam półfinałowe starcia, a rosyjska formacja stłamsiła "pszczoły" na mapie Inferno. Od rezultatu 9-6 zawodnikom Mathieu "ZywOo" Herbauta nie udało się zapunktować, ani razu i po 7 kolejnych zdobytych punktach przez ich rywali udaliśmy się na pojedynek numer dwa.

De_Vertigo miało być końcem Team'u Vitality, ponieważ po pierwszej połowie przegranej 3-12 nikt nie dawał im szans na powrót. Wtedy wraz ze sprzyjającą im brazylijską publiką dokonują fenomenalnego comeback'u! Teraz to Cloud9 oddaje drugą połowę takim samym rezultatem, a naszym oczom ukazała się dogrywka. W niej zdecydowanie lepsi byli Francuzi, wygrywając mecz 19-16 i doprowadzając do wyrównania.

Decydujące starcie zabrało nas na Overpassa i widać było, że Cloud9 nie było w stanie podnieść się po wypuszczeniu wygranej z rąk. Rezultat 12-3 w pierwszej połowie dla "pszczół" zwiastował szybki koniec. Finalnie tak właśnie było, bo już w 26-rundzie prowadzący Vitality Dan "apEX" Madesclaire mógł uściskać swój zespół, który zameldował się w finale Intel Extreme Masters Rio 2023.

Wylany kubeł zimnej wody na zespół Natus Vincere

Jeszcze przed samym finałem można było mówić o dobrej formie oraz humorze zespołu Natus Vincere. Oleksandr "s1mple" Kostyljev i spółka zagwarantowali sobie pewne miejsce w półfinale za sprawą świetnej dyspozycji w fazie drabinkowej. Dodatkowy dzień odpoczynku i wizyta najlepszego zawodnika Counter Strike'a w domu Neymara, jak widać nie pomogła, podczas półfinałowej batalii z Team Heroic.

Starcie Best-of-three otworzyła nam mapa Overpass i, pomimo że nie był to wybór ukraińskiej formacji, to wyglądała ona tam całkiem solidnie. Jednak pierwsi przed okazją zamknięcia rywalizacji stanęli zawodnicy Heroic. Finalnie jedna runda meczowa dla drużyny Caspera "cadiaN" Møllera nie była wystarczająca, co doprowadziło do dogrywki. W niej obejrzeliśmy, aż 17-rund, a cała rywalizacja przeistoczyła się w 2-godziny thriller. Finalnie to Team Heroic wychodzi z niej górą wynikiem 25-22.

Po tak wyrównanym spotkaniu można było myśleć, że NAVI doprowadzi do remisu na swoim pick'u De_Ancient. Tak zdecydowanie nie było, ponieważ od samego początku formę mutant włączył Martin "stavn" Lund. Oszołomiony zespół S1mple pomimo notorycznych pauz zdobył w pierwszej części meczu zaledwie 1 punkt! Pomimo odbudowania się ich po stronie CT, to Heroic musiało domknąć to spotkanie na swoją korzyść i tak też się stało w 26-rundzie. Tym samym ukraiński zespół, ku nie uciesze brazylijskich fanów jedzie do domu.

Finał IEM RIO 2023? Już za moment!

Wielki finał odbędzie się już za parę godzin, bo o godzinie 19:00, a zmierzą się w nim Team Heroic oraz Team Vitality. Na oficjalną Polską transmisję zaprosi was ESL Polska. Link znajdziecie poniżej.

Architektoniczna ikona Szczecina się sypie!