Seria Gęsia Skórka poddana edycji! Co zostanie usunięte?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Seria Gęsia Skórka poddana edycji! Co zostanie usunięte?

2023-03-16 15:23

The Times poinformowało, że Autor kultowej już serii Gęsia Skórka postanowił wprowadzić poważne zmiany! R.L. Stine wrócił do swoich książek i zaproponował już ponad 100 poprawek! Wiele z nich dotyczyć ma języka, lecz również zwrotów i określeń, które obecnie mogą uchodzić za obraźliwe.

Gęsia Skórka to chyba najpopularniejsza seria książek z dreszczykiem dedykowanych nastolatkom. Autor zdecydował się po latach wprowadzić ponad 100 zmian do swoich książek. Być może dzięki temu będą znów staną się one światowym hitem! Jakie to zmiany?

Jedna z nich dotyczy opowiadania, w którym kosmici porywają "dużych ludzi". Mianem tym oryginalnie opisano osoby, które mają co najmniej sześć podbródków. W nowej wersji będą to jednak tacy,  którzy mają co najmniej sześć stóp wzrostu. W innej książce, zatytułowanej I Live in Your Basement! z roku 1997, bohater zadawał pytanie: "czy oczekuje, że będę jego niewolnikiem na zawsze?". Zadanie zostało zmienione na: "czy oczekuje, że będę to robił już na zawsze?". W Say Cheese and Die – Again! zmieniono nieco sposób w jaki uczennice traktowały dyrektora. Teraz nie będą w nim już ,,zakochane".

Seria Gęsia Skórka poddana edycji! Co jeszcze zostanie usunięte?

Kolejna ujawniona do tej pory zmiana dotyczy powieści Don’t Go to Sleep!, gdzie uczeń stwierdza, że Anna Karenina, to ,,coś dla dziewczyn". W nowej wersji książki powie jedynie, że nie jest to coś, co go interesuje.

O bohaterze książki Attack of the Jack-O'-Lanterns z 1996 roku, autor pisał, że ,,(..) Lee jest Afroamerykaninem, który kroczy dumnie i zachowuje się fajnie, jak raperzy z teledysków MTV." Wzmianka o raperach została z powieści całkowicie usunięta.

Suczka Megan z Ukrainy ma tylko 4 miesiące i doznała całego piekła wojny

Harry Potter: ARCYTRUDNY quiz dla fanów książek o młodym czarodzieju!

Pytanie 1 z 10
Co Harry i Hagrid zjedli przed odjazdem pociągu do Hogwartu w pierwszej części sagi?