Last Of Us Part III

i

Autor: wccftech https://wccftech.com/the-last-of-us-part-3-druckmann/

The Last of Us

The Last of Us 3. DATA PREMIERY, GAMEPLAY i POSTACIE. Wszystko, co musisz wiedzieć

2024-07-20 17:49

Posiadacze PlayStation mogli być świadkami na przestrzeni lat generacji konsol wielu świetnych ekskluzywnych gier. Jedną z nich bez wątpliwie było The Last of Us, który jeszcze raz pokazał, że apokalipsa zombie to niewyczerpalny temat. Po dwóch świetnych częściach produkcji Naughty Dog oraz serialu od HBO fani zastanawiają się, czy kiedykolwiek doczekają się The Last of Us Part III. Specjalnie dla was zbieramy wszystkie informacje w jednym artykule.

Spis treści

  1. The Last of Us Part 3 — Informacje i przecieki
  2. The Last of Us Part 3 — Fabuła
  3. The Last of Us Part III — Aktorzy
  4. The Last of Us Part III — Data premiery

Fani The Last of Us ostatnimi czasy mogli być bardzo ukontentowani, ponieważ prócz remake'a pierwszej części doczekali się również niesamowicie klimatycznego serialu na podstawie gry Naughty Dog od HBO. Warto jednak zacząć od początku, czyli dlaczego TLoU jest tak dobrym uniwersum? Gra na nowo zdefiniowała apokalipsę zombie, udowadniając, że jest to kopalnia opowieści nie tylko o zarażonych, ale i ludziach starających się przeżyć w tym okrutnym świecie. Porzuciła ona utarte ślady rodem z serialu The Walking Dead i postawiła na dojrzałą opowieść rujnującą naszych ulubionych bohaterów - czy zombie nie są tylko tłem dla opowieści Joel'a i Ellie? Nasza dwójka protagonistów nie ma nic wspólnego z byciem dobrym, co usilnie Naughty Dog usiłowało pokazać na końcu Part 1 oraz przez całą drugą odsłonę gry. Podział na bohaterów i antybohaterów w The Last of Us nie istnieje, bo czym różni się Ellie od Abby, czy jej ojciec od Joel'a? Wracając jednak do tematu tego artykułu. Co wiemy o The Last of Us Part 3? Kiedy premiera oraz jakiej fabuły możemy oczekiwać w kolejnej części?

The Last of Us Part 3 — Informacje i przecieki

W styczniu 2023 roku twórca części 1 i dyrektor kreatywny części II, Neil Druckmann, odniósł się do możliwości części 3 podczas wywiadu dla Buzzfeed, stwierdzając - „Nasz proces jest taki sam, czyli jeśli uda nam się wymyślić fascynującą historię, która ma to uniwersalne przesłanie i stwierdzenie o miłości – tak jak w pierwszej i drugiej grze – wtedy opowiemy tę historię. Jeśli nie możemy czegoś wymyślić, mamy bardzo mocne zakończenie i to będzie koniec”. W kwietniu 2021 roku Neil Druckmann, dyrektor kreatywny części II, oficjalnie potwierdził, że napisał zarys fabuły trzeciej gry. Jednak nie jest w fazie aktywnego rozwoju.

Według Oops Leaks, wiarygodnego źródła informacji, Naughty Dog aktywnie pracuje obecnie nad kilkoma projektami, w tym nad The Last of Us Part III: „Zarys scenariusza jest gotowy, ale studio jest pochłonięte rozwojem inny projektów”. Jak wiemy, niektóre z nich prawdopodobnie zostały anulowane, jednak to wciąż tylko dywagacje.

The Last of Us Part 3 — Fabuła

Trzecia gra skupi się najprawdopodobniej na historii Ellie, być może rozbudowując jej związek z Diną. Zaangażowanie Abby nie byłoby gwarantowane, ale Ellie mogła jeszcze zmienić zdanie na temat swojego miłosiernego zachowania pod koniec części II. Sam fakt, że Druckmann poświęcił czas na fabułę trzeciej części, to bardzo dobra wiadomość dla fanów serii. W rzeczywistości, w wywiadzie dla Hollywood Reporter przed premierą serialu, Druckmann ponownie drażnił się, że trzecia część może być w drodze.

Druckmann powiedział: „Myślę, że jest więcej historii do opowiedzenia”, jednocześnie obiecując, że gra nie napotka problemu Game of Thrones, w którym program telewizyjny przewyższył i przegonił materiał źródłowy. Kontynuował swoje dokuczliwe komentarze w wywiadzie dla IGN w lutym 2023 r., obiecał on zrobić część 3 tylko wtedy, gdy będą w stanie napisać „naprawdę dobrą, przekonującą historię”.

Według wielu fanów oraz graczy The Last of Us Part, trzecia odsłona musi przywrócić Ellie i Abby, jednak o tym dyskutowaliśmy w naszym ostatnim, obszernym artykule.

Czytaj też: The Last of Us Part 3 wyznacza jasny kierunek. Ellie i Abby muszą powrócić w trzeciej części

The Last of Us Part III — Aktorzy

Shannon Woodward, aktorka, która użyczała swoich ruchów i głosu postaci Diny z The Last of Us Part II wrzuciła na swój profil na Instagramie zdjęcie z sesji motion-capture ze wskazaniem, że pracuje nad czymś „ściśle tajnym” i mówimy o grze wideo. Bardzo możliwe, że powrót Ellie również będzie zwiastował angaż jej miłości do kolejnej produkcji.

The Last of Us Part III — Data premiery

Biorąc pod uwagę, że gra nie była rozwijana od wiosny 2021 r., na premierę trzeciej odsłony przyjdzie nam trochę poczekać. Pierwsza gra została wydana w 2013 r., a jej kontynuacja została ogłoszona w 2016 r. i uruchomiona w 2020 r. (po kilku poważnych opóźnieniach). Dlatego oficjalne ogłoszenie wydaje się zatem bardzo odległe.

Wieczorny Express - Miłosz Motyka

QUIZ: Czy rozpoznasz konsolę do gier na podstawie zdjęcia kontrolera? Nie zgadniesz wszystkich!

Pytanie 1 z 14
Jaka konsola do gier jest powiązana z tym kontrolerem?
Nunchuck