Wiedźmin: czemu Yennefer pachnie bzem i agrestem? To nie jest przypadek!

i

Autor: store.steampowered - screen z gry Zdjęcie poglądowe

Wiedźmin

Wiedźmin: dlaczego czarodziejka Yennefer pachnie bzem i agrestem? Znamy wyjaśnienie!

2024-06-20 21:41

Najpiękniejsza czarodziejka ze świata wiedźmina może być tylko jedna! I chociaż ilu fanów, tyle odpowiedzi, to na główną bohaterkę i ukochaną Geralta została przez Andrzeja Sapkowskiego wybrana Yennefer. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego Yenn pachnie bzem i agrestem? To nie fanaberia autora! Jeśli jesteście ciekawi, to koniecznie przeczytajcie ten artykuł!

- Ci, którzy będą gapić się na ciebie, dostrzegą i mnie!Czarodziejka odkorkowała słoiczek, z którego zapachniało bzem i agrestem. Zanurzywszy w słoiczku palec wskazujący wtarła sobie pod oczy nieco zawartości.- Wątpię - powiedziała, wciąż zagadkowo uśmiechnięta - by ktokolwiek zwrócił na ciebie uwagę. - Andrzej Sapkowski. Czas pogardy, str. 53.

Dlaczego Yennefer pachnie bzem i agrestem? To nie przypadkowy wybór! Wiele kobiet marzy o tym, by choć trochę przypominać słynną czarodziejkę. W ofercie Soap Szop znajdziemy serię kosmetyków Yen. Zestaw zawiera szampon, srub do ciała, balsam i mydło - wszystko oczywiście o zapachu bzu i agrestu. Zanim jednak zaczniecie szukać czegoś odpowiedniego dla siebie, warto dowiedzieć się, czemu właśnie te dwa zapachy łączą się w glamarye, którego używała Yennefer. 

Dlaczego Yennefer pachnie bzem i agrestem?

Agrest to roślina słodka i cierpka, która symbolizuje według senników staroindyjskich nieprzyjemnego małżonka. Cóż, nie da się ukryć, że Geralt ma wiele zalet. Jedną z nich nie jest jednak ,,ogłada". Przypominamy, że ta para stanęła na ślubnym kobiercu w opowiadaniu Coś się kończy, coś się zaczyna. Agrest w snach oznacza również spełnienie marzeń. Jak pamiętają fani, w opowiadaniu Ostatnie Życzenie, D'jinn spełnił jedno z marzeń Geralta. Jak ono dokładnie brzmiało pozostanie na zawsze tajemnicą wiemy jednak, że związało Białego Wilka i mistrzynię magii czymś więcej niż zwykłe uczucie.

Bez to natomiast kwiat miłości i radości, oznaczający najczęściej niewinną, szaloną miłość - taką, jaka połączyła Geralta i Yennefer. Nie należy zapominać również, że bzy zaczynają w Polsce rozkwitać w maju, a właśnie z tym miesiącem powinna być kojarzona czarodziejka, która urodziła się w święto Belleteyn.

Najlepsi autorzy na Targach Książki i Mediów VIVELO

Na zdjęciu otwierającym Joanna Szatecka. Więcej jej zdjęć jako Yennefer możecie zobaczyć na profilu Biały Gryf - LARPY Joanny Szateckiej.

Wiedźmin: do jakiej wiedźmińskiej szkoły byś należał? QUIZ!

Pytanie 1 z 8
Wybierz styl walki: