Wiedźmin

Wiedźmin w Polsce! Zdjęcia tych strojów zapierają dech. Netflix może się uczyć

2024-05-20 10:47

W Polsce organizuje się rocznie kilkadziesiąt larpów - większych i mniejszych. Niektóre z nich swoją fabułą i stylistyką przenoszą nas do świata Geralta z Rivii. Wiedźmini pojawili się w maju w Srebrnej Górze podczas gry Cech Obrońców: Historie. Dzieci Kruka. Trzeba przyznać, patrząc na stroje uczestników gry, że Netflix mógłby sporo się nauczyć o tym, jak powinien wyglądać pogromca potworów!

Cech Obrońców: Historie. Dzieci Kruka, to larp inspirowany uniwersum Andrzeja Sapkowskiego, który stworzyli pasjonaci, dla innych pasjonatów przygód Geralta z Rivii. Zamknięta gr odbywała się w Srebrnej Górze, w Warowni Kortunal, która jest nie tylko świetną larpową miejscówka, lecz również lokalizacją warta odwiedzenia w wolny weekend, jeśli lubicie spędzać czas na łonie natury. 

Larp opowiadał historię tajemniczej wioski Zawodzie, gdzie mieszkańcom spełniały się życzenia... Ale przynosiło to tylko więcej nieszczęścia i ściągnęło prawdziwe kłopoty. To właśnie w tym miejscu spotykają się wysłannicy z wiedźmińskich szkół. Przed nimi trudne zadanie - muszą nie tylko dogadać się między sobą pomimo podziałów, lecz również dowiedzieć się, w jaki sposób uratować można okolicę.

Zdjęcia z wydarzenia pojawiły się już w sieci i trzeba przyznać, że robią niesamowite wrażenie! Wygląda na to, że Netflix mógłby sporo nauczyć się od uczestników gry o tym, jak powinien być ubrany Wiedźmin! Galerię fotografii możecie zobaczyć poniżej.

LEGO Icons Średniowieczny rynek! Tak wygląda odświeżona wersja słynnego zestawu LEGO Castle

W grze wzięło udział 32 graczy, organizatorzy i pomoc techniczna. Zdjęcia wykonali fotografowie - Monika Jędrys Photography i Wehikuł Kasi. Dzięki współpracy organizatorów gry z najdłużej działającym na rynku sklepem larpowym Rekwizytornia, każdy z graczy otrzymał również zniżkę na niezbędne wydatki strojowe. Dzięki temu mogli w niższej cenie zakupić online produkty takie jak: koszule, kaletki, pasy, czy broń bezpieczna.

Wiedźmin - larpy w Polsce w 2024 roku

Polska scena larpowa rozwija się niezwykle prężnie. W 2024 roku fani Wiedźmina będą mogli pojechać nawet na kilkanaście larpów opartych o twórczość Andrzeja Sapkowskiego. Wszystkie stworzone są na oryginalnym scenariuszu i tworzone były dla fanów od fanów, co oznacza, że organizatorzy nie czerpali żadnych korzyści finansowych - tylko frajdę.

Miłośnicy mniejszych larpów i początkujący mogą spróbować swoich sił na wydarzeniach organizowanych przez LARPY Biały Gryf.  W tym roku planowany jest również powrót gry, która w 2022 i 2023 zachwyciła larpowców w całym kraju czyli ,,Idzie Niebo Ciemną Nocą" w wiosce Fantasy.

Wiedźmin QUIZ. Ile wiesz o Skellige? Idealny test wiedzy z gry Wiedźmin III: Dzieki Gon!

Pytanie 1 z 10
Zadanie, które odblokowuje dostęp do Skellige to: