Xdefiant

i

Autor: Activison / Ubisoft

Xdefiant

Xdefiant: Klon Call of Duty, który nigdy nie wyjdzie? Próba kopiowania Activision ma być „frustrujące”

2024-03-29 11:15

W 2023 r. wokół XDefiant firmy Ubisoft było sporo szumu. Choć początkowo gra nie mogła wywrzeć pozytywnego wrażenia, jednak po kilku zmianach gracze zaczęli doceniać wieloosobowego FPS-a na wzór Call of Duty. Kiedy wszystko zaczęło iść w dobrą stronę, a sympatycy tego typu zabawy z niecierpliwością czekali na dalsze ruchy studia, teraz dowiadujemy się, że Xdefiant ma poważne problemy.

Klon Call of Duty, który nigdy nie wyjdzie?

Po kilkukrotnym przesuwaniu Xdefiant, ten ostatecznie miał zostać wydany w lutym 2024 roku - tak się nie stało. Najnowszy raport Ubisoft wskazywał, że gra miała zostać wydana do 31 marca, ale obecnie również wydaje się to wysoce nieprawdopodobne. Teraz, jak podaje Tom Henderson z Insider Gaming, prace nad tą niegdyś oczekiwaną grą znajdują się w pewnym zawieszeniu. Według osób pracujących nad grą sytuacja staje się coraz bardziej frustrująca, ponieważ „dążenia dyrektora do próby skopiowania Call of Duty” ogromnie spowalniają rozwój.

Czytaj też: Call of Duty i Battlefield zostaną zmiażdżone w 2024 r. Darmowy Escape from Tarkov przejmie rynek FPS

Oznacza to, że zespół XDefiant jest najwyraźniej zmuszony do „dodawania bezsensownych rzeczy”, co zakłóca techniczną strukturę gry. Wszystko to wymaga czasu, aby odpowiednio wdrożyć i dostosować w grze.

Mark Rubin, producent wykonawczy XDefiant, odpowiedział na ten raport, stwierdzając, że „żadne z naszych opóźnień nie jest spowodowane jakimikolwiek nowymi funkcjami”. Choć Rubin podstępnie zaprzecza twierdzeniu, że XDefiant goni Call of Duty, przyznaje, że wdrożenie funkcji z tej gry, takich jak kamery zabijania, jeszcze bardziej opóźniłoby grę. XDefiant znajduje się w fazie szlifowania, a zespół pracuje nad rozwiązaniem problemów technicznych i wdrożeniem lepszej infrastruktury online.

Kiedy gra wyjdzie, wciąż nie jest jasne. Rubin podkreśla, że zespół, podobnie jak fani, „chce po prostu zobaczyć gotową grę”.

Ta forma deweloperskiego piekła zaczyna być trendem w Ubisoft. Premiera Skull & Bones była wielokrotnie opóźniana, a dopiero niedawno ujawniono, że nadchodząca gra Assassin’s Creed Jade również zostanie przesunięta.

PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9

Call of Duty. QUIZ! Tylko prawdziwi fani zdobędą 10 na 10

Pytanie 1 z 10
Kto jest jednym z głównych antagonistów serii Modern Warfare?