Dragon Ball

Dragon Ball to wzruszające anime — 5 momentów, które pamiętamy do dzisiaj

2024-07-09 7:22

Dragon Ball kładzie nacisk na sekwencje akcji i ekscytujące przemiany, których doświadczają postacie podczas najważniejszych starć. Osiągnięcia Goku stają się coraz większe, a on i jego przyjaciele z obrońców planety stali się obrońcami ogromnego wieloświata. Bohaterowie doświadczają wiele wzlotów, ale także brutalnych upadków. To właśnie przez nie roniliśmy łzy.

Spis treści

  1. Vegeta żegna się z Trunksem i dokonuje poświęcenia
  2. Piccolo poświęca się, aby ocalić Gohana
  3. Samozniszczenie Chiaotzu, które okazuje się daremne...
  4. Goku postanawia pozostać w zaświatach
  5. Vegeta przyznaje się do porażki z Friezą

Vegeta żegna się z Trunksem i dokonuje poświęcenia

Zaczynamy z grubej rury, ale Vegeta to moja ulubiona postać z całej serii, której poświęciłem więcej w osobnym artykule. Wracając, Książę Saiyan wkracza do Dragon Ball z krwiożerczymi zamiarami, ale z biegiem czasu uczy się otwierać swoje serce na innych, zwłaszcza na swoją rodzinę. Vegeta przeżywa kryzys wiary, gdy obawia się, że jest gorszy nie tylko od Goku, ale także od swojego syna. Ostatecznie Majin Vegeta, nawet ponownie pod płaszczem zła, nadal jest w stanie rozważyć większe dobro i postanawia poświęcić się, próbując zniszczyć Buu. Przed tym altruistycznym czynem Vegeta udziela synowi kilku rad i oszczędza mu bólu serca związanego z koniecznością patrzenia, jak umiera.

Czytaj też: Dragon Ball — 7 ciekawostek, które wgniotą was w fotel. Po tym inaczej spojrzysz na anime Toriyamy

Vegeta

i

Autor: Dragon Ball wiki

Piccolo poświęca się, aby ocalić Gohana

Piccolo zostaje wprowadzony do świata Dragon Ball jako ostatni akt zemsty na Goku. Dzikie okoliczności nie tylko zmieniają Piccolo i Goku w niechętnych sojuszników, ale Piccolo także wkracza, by wyszkolić syna Goku, Gohana, na potężnego wojownika, kiedy ten znajduje się w zaświatach. Ta dwójka naprawdę nawiązuje więź, która przeradza się w jedną z najmocniejszych relacji w całej serii. Punkt zwrotny między Piccolo i Gohanem następuje, gdy Nameczanin poświęca się, aby chronić swojego młodego protegowanego przed wybuchem Nappy.

Piccolo i Gohan Dragon Ball

i

Autor: Dragon Ball wiki

Samozniszczenie Chiaotzu, które okazuje się daremne...

Inwazja Saiyan w Dragon Ball Z to zagrożenie, które jest niemal osobliwe w porównaniu z rodzajami kryzysów, z jakimi borykają się obecnie bohaterowie. Chiaotzu nigdy nie był szczególnie onieśmielającym wojownikiem, ale w walce z Nappą stara się dołożyć wszelkich starań. Chiaotzu stosuje technikę samozniszczenia, która w każdych okolicznościach byłaby tragiczna dla jego przyjaciół... i widzów, jednak jego poświęcenie boli szczególnie, ponieważ Nappa pozostaje całkowicie nietknięty.

Chiaotzu

i

Autor: Dragon Ball wiki

Goku postanawia pozostać w zaświatach

Nieszczęsna natura Goku jest jednym z powodów, dla których widzowie pokochali tę postać... ale też nie raz łapali się za głowę! Po śmierci Goku z rąk Cella, przyjaciele i rodzina próbują go ożywić za pomocą Smoczych Kul, jednak ten, ku zaskoczeniu wszystkich, odrzuca to życzenie, ponieważ uważa swoją obecność za zagrożenie. Jest to kwestia, z którą nikt nie może się kłócić, ale dla Goku tragiczne jest to, że wybrał bezpieczeństwo Ziemi ponad własne szczęście.

Son Goku

i

Autor: Dragon Ball wiki

Vegeta przyznaje się do porażki z Friezą

Co ty robisz Vegeta?! Tak krzyknąłem, kiedy zobaczyłem, że dumny Saiyanin przyznaje się do porazki. Vegeta jest postacią bardzo emocjonalną i przeżywa serię wzlotów oraz upadków. Ten zostaje jednak upokorzony przez Friezę, co odmieniło go na zawsze. Vegeta ma gorzką historię z Friezą, ponieważ to jego tyrania jest odpowiedzialna za śmierć jego ojca i wyginięcie Saiyan. Frieza cieszy się z porażki Vegety i podkreśla, że to Goku jest Super Saiyaninem, a nie on.

Frieza

i

Autor: Dragon Ball wiki
Przygotowano Strefy manga, anime, fandom

Dragon Ball QUIZ: Prawda czy Fałsz? Ostateczny test o Vegeta. Tylko Saiyanie zdobędą 20/20 pkt

Pytanie 1 z 20
Vegety był dla swojego ludu księciem.