GTA VI

i

Autor: Rockstar Games

GTA VI

GTA 6 z masą mikropłatności? Rockstar Games może dorównać EA Sports FC 24

2024-06-26 19:28

GTA Online to ostatnia, ale i zarazem znosząca złote jaja rzecz, która trzyma fanów serii przy produkcie Rockstar Games. Studio nie potrzebuje nagminnie wypuszczać nowych gier, ponieważ tryb sieciowy z piątej odsłony przynosi Take-Two ogromne zyski, które satysfakcjonują wszystkich prócz graczy oczekujących na GTA VI. Fani już teraz dywagują co stanie się, gdy GTA Online odejdzie w zapomnienie. Obawa o ogrom mikrotransakcji stale rośnie.

Rockstar wciąż milczy na temat wiadomości związanych z GTA VI, pomimo obietnic, że gra jest „w toku”, a nawet ma pojawić się na rynku jeszcze w 2024 roku. Długie oczekiwania fanów doprowadziło do dywagacji nad jednym bardzo ważnym elementem dla deweloperów oraz Take-Two, czyli mikrotransakcjach zaimplementowanych w tryb sieciowy. Sympatycy obawiają się, że gdy GTA Online zwyczajnie się skończy, a w życie wejdzie GTA VI, tak wszystkie opcjonalne płatności zostaną przeniesione do najnowszej części z serii.

Fani obawiają się mikrotransakcji w GTA VI

Aktualnie fani utknęli w świecie San Andreas z GTA Online, a mikrotransakcje w grze pomogły dyrektorowi generalnemu Straussowi Zelnickowi zarobić ponad 70 milionów dolarów w 2023 roku. Wśród wiadomości, że Zelnick i prezes firmy Karl Slatoff zgarniają duże premie dzięki mikrotransakcjom, fani zaczęli się obawiać, że sytuacja się pogorszy, gdy wyjdzie GTA VI.

W wątku na "X" lub jak kto woli Twitterze, YouTuber LegacyKillaHD zauważył, że mikrotransakcje GTA 6 byłyby „przerażające” po zobaczeniu wiadomości o bonusach Take-Two. To wywołało dyskusję, w której wielu innych dołączyło do swoich przemyśleń na temat GTA VI i problemów, jakie mają z mikrotransakcjami.

„Plotki głoszą, że budżet GTA VI wynosi 2 miliardy dolarów. Nie byłoby to, możliwe, gdyby nie mikrotransakcje. Ponad 10 lat kart rekinów jest szalone” – powiedział jeden z nich.

Niektórzy nawet ostrzegali, że GTA 6 będzie ostatnim tytułem Rockstar, który kupią, jeśli problem z mikrotransakcjami będzie się utrzymywał w GTA Online. – „GTA 6 może być moją ostatnią grą Rockstar, w którą kiedykolwiek zagram. Jeśli zrobią online tak obrzydliwie, jak zrobili w GTA 5, to nie zasługują na moje pieniądze”

Oczywiście Rockstar nie ujawnił jeszcze niczego na temat nowego trybu Online w GTA 6, więc na razie fani tylko spekulują, ale jeśli plotki o wydaniu gry w 2024 roku okażą się prawdziwe, powinniśmy spodziewać się wkrótce oficjalnego ujawnienia i mnóstwa nowych szczegółów. W międzyczasie gracze mogą mieć pełne ręce roboty po tym, jak Rockstar potwierdził, że w tym roku pojawi się jeszcze port Red Dead Redemption – coś, co prawdopodobnie nie będzie zawierało żadnych mikrotransakcji.

Piękna Ania z Wrocławia przepowiada pogodę. Pomagają jej ... drzewa

Która postać z Wiedźmina byłaby twoją miłością? Nasz QUIZ odpowie na wasze pytania!

Pytanie 1 z 8
Twój styl walki to?