Aurora

i

Autor: Riot

League of Legends

League of Legends Aurora to pierwszy bohater z autyzmem w historii gry! „Dzieło miłości i pasji”

2024-06-21 9:15

Oficjalnie ogłoszona, nowa postać do League of Legends zadebiutuje już niebawem na serwerach Summoner's Rift. To jednak nie wszystko, co chciało przekazać nam Riot Games wraz z premierą bohaterki. Aurora, to pierwszy przywoływacz z autyzmem.

Aurora pierwszym bohaterem z autyzmem

Aurora to potężny mag, którym można grać zarówno na górnej, jak i środkowej linii. Bohaterka może poszczycić się unikalnym zestawem umiejętności pozwalającym jej tańczyć oraz skakać po polu bitwy, jednocześnie zadając poważne obrażenia za pomocą umiejętności opartych na jej połączeniu z duchami. Jej moc, to jednak nie jedyny aspekt, którym chciało podzielić się z nami Riot Games.

Czytaj też: LoL Aurora. Nowa postać w pełnej krasie! Poznaj historię „Czarownicy Między Światami”

Aurora to dzieło miłości i pasji zespołu deweloperów. Chcieliśmy stworzyć przystępnego bohatera do gry solo i wprowadzić różnorodność do listy bohaterów League of Legends poprzez reprezentację autyzmu” – powiedział Riot.

Aurora urodziła się w plemieniu Vastayów we Freljordzie i posiada wyjątkową zdolność dostrzegania podziału pomiędzy światem duchowym i materialnym. Jednak dorastając, miała trudności z nawiązaniem kontaktu z przyjaciółmi, co spowodowało, że znalazła przyjaźń wśród duchów, które tylko ona mogła zobaczyć. W swoich cytatach mówi o jednoczesnym widzeniu sfery duchowej i materialnej oraz o tym, jak jej praca pomoże innym zrozumieć to, czego nie mogą zobaczyć.

5 najtrudniejszych gier wszech czasów na PS5, XBOX i PC! Doprowadzą was do szewskiej pasji

ARCYTRUDNY quiz z League of Legends. Tylko dla weteranów znających tajemnice Runeterry!

Pytanie 1 z 14
Jaką rzeką rządził Baron Naszor?