GTA VI

i

Autor: Wallpaper Cave

GTA VI

Wiemy, kiedy odbędzie się premiera GTA 6? Take-Two zdradza kolejne ważne informacje

2023-08-10 9:48

Po nieudanej zapowiedzi portu Red Dead Redemption wokół Grand Theft Auto VI zrobiło się jeszcze głośniej. Powodów tego może być wiele, ale z pewnością Rockstar Games oraz Take-Two chcą ponownie zwrócić uwagę graczy na następną grę z serii. Kolejne informacje podsyła fanom wydawca, który sugeruje, kiedy zagramy w GTA VI!

Rockstar Games pod naciskiem fanów oczekujących na Grand Theft Auto chciało dać sobie więcej czasu przed premierą szóstej części gry, zapowiadając port Red Dead Redemption na PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Pojawił się jednak jeden problem, którego zarówno studio, jak i wydawcy musieli być świadomi. Oferować 13-letnią grę za 200 złotych, w której nie ujrzymy odświeżonej grafiki, mechaniki i dźwięku, to lekki absurd. Wygląda na to, że do roboty wzięło się Take-Two, aby odciągnąć nieco uwagę od hejtu spływającego na Rockstar Games, informując o tym, kiedy może odbyć się premiera GTA VI.

Kiedy zagramy w GTA VI?

W trakcie spotkania z inwestorami zorganizowanego przy okazji upublicznienia najnowszego raportu finansowego spółki, CEO firmy potwierdził, że Take-Two spodziewa się rekordowych wyników w następnym roku podatkowym. – Jesteśmy przekonani, że pozycjonujemy naszą działalność na znaczący punkt zwrotny w roku fiskalnym 2025, który naszym zdaniem obejmie nowe rekordowe poziomy wydajności operacyjnej – czytamy w raporcie Take-Two.

Z uwagi na niedawno upubliczniony inny raport finansowy spółki, w którym Take-Two ujawniło, iż zakłada przychody na poziomie 8 mld w roku podatkowym 2025. W 2024 roku fiskalnym wynik jest dużo niższy, bo opiewa na 5,5 mld dolarów przychodu. Z pewnością różnica w kwotach spowodowana jest wpływem dużego projektu, czyli Grand Theft Auto VI.

Jeśli wierzyć raportom Take-Two w 100%, to Grand Theft Auto VI powinniśmy ujrzeć na półkach sklepowych w okresie od 1 kwietnia 2024 roku do 31 marca 2025 roku. Oczywiście są to tylko domysły oraz dywagacje, ale patrząc też na premiery GTA V i RDR2, które odbywały się w ostatnim kwartale roku, można założyć, że w przypadku GTA VI będzie podobnie.

„Kochankowie z Auschwitz”, powieść Magdaleny Adaszewskiej

QUIZ dla fanów GTA! Jak dobrze pamiętasz tę kultową serię gier Rockstar Games?

Pytanie 1 z 11
W którym roku została wydana gra GTA V?